MARC
| LEADER | 00000nam0a2200000 4500 | ||
|---|---|---|---|
| 001 | 1/3417 | ||
| 035 | |l 10004280 | ||
| 100 | |a 19981001d1990 0grey0105 ba | ||
| 101 | 0 | |a eng | |
| 200 | 1 | |a Personal income taxation |e tax responsiveness,distributional and incentive effects : the case of Greece | |
| 210 | |a Athens |c KEPE |d 1990 | ||
| 215 | |a 244 p. |d 24 cm. | ||
| 225 | 2 | |a Studies/KEPE |v 1 | |
| 300 | |a Bibliography : p. 229-244 | ||
| 410 | 0 | |t Studies |f ΚΕΠΕ |v 1 | |
| 606 | 0 | |a Φορολογία εισοδήματος |y Ελλάδα | |
| 676 | |a 330 K | ||
| 700 | 1 | |a Μπαλφούσιας |b Αθανάσιος Θ. | |
| 709 | |a ΚΕΠΕ | ||
| 710 | 0 | 2 | |a ΚΕΠΕ |
| 801 | 0 | |a GR |b ΠΑ.Δ.Α. - Βιβλιοθήκη Πανεπιστημιούπολης 2 |g AACR2 | |
| 852 | |a INST |b LIBRARY |e 19981008 |h 330 K S1 |p 000004990 |q 000004990 |t BK |y 23 |z 1 | ||
| 909 | |a 007141 | ||
Εγγραφή στο Ευρετήριο Αναζήτησης
| _version_ | 1780545241585025024 |
|---|---|
| author | Μπαλφούσιας Αθανάσιος Θ. |
| author_corporate | ΚΕΠΕ |
| author_corporate_role | |
| author_facet | Μπαλφούσιας Αθανάσιος Θ. ΚΕΠΕ |
| author_role | |
| author_sort | Μπαλφούσιας Αθανάσιος Θ. |
| author_variant | μ α θ μαθ |
| building | Campus Library II |
| collection | LIB2 Catalog |
| dewey-full | 330K |
| dewey-hundreds | 300 |
| dewey-ones | 330 |
| dewey-raw | 330 K |
| dewey-search | 330 K |
| dewey-sort | 3330 K |
| dewey-tens | 330 |
| format | Book |
| fullrecord | {"leader":"00853nam0a2200241 4500","fields":[{"001":"1/3417"},{"035":{"subfields":[{"l":"10004280"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"100":{"subfields":[{"a":"19981001d1990 0grey0105 ba"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"101":{"subfields":[{"a":"eng"}],"ind1":"0","ind2":" "}},{"200":{"subfields":[{"a":"Personal income taxation"},{"e":"tax responsiveness,distributional and incentive effects : the case of Greece"}],"ind1":"1","ind2":" "}},{"210":{"subfields":[{"a":"Athens"},{"c":"KEPE"},{"d":"1990"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"215":{"subfields":[{"a":"244 p."},{"d":"24 cm."}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"225":{"subfields":[{"a":"Studies/KEPE"},{"v":"1"}],"ind1":"2","ind2":" "}},{"300":{"subfields":[{"a":"Bibliography : p. 229-244"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"410":{"subfields":[{"t":"Studies"},{"f":"\u039a\u0395\u03a0\u0395"},{"v":"1"}],"ind1":" ","ind2":"0"}},{"606":{"subfields":[{"a":"\u03a6\u03bf\u03c1\u03bf\u03bb\u03bf\u03b3\u03af\u03b1 \u03b5\u03b9\u03c3\u03bf\u03b4\u03ae\u03bc\u03b1\u03c4\u03bf\u03c2"},{"y":"\u0395\u03bb\u03bb\u03ac\u03b4\u03b1"}],"ind1":"0","ind2":" "}},{"676":{"subfields":[{"a":"330 K"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"700":{"subfields":[{"a":"\u039c\u03c0\u03b1\u03bb\u03c6\u03bf\u03cd\u03c3\u03b9\u03b1\u03c2"},{"b":"\u0391\u03b8\u03b1\u03bd\u03ac\u03c3\u03b9\u03bf\u03c2 \u0398."}],"ind1":" ","ind2":"1"}},{"709":{"subfields":[{"a":"\u039a\u0395\u03a0\u0395"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"710":{"subfields":[{"a":"\u039a\u0395\u03a0\u0395"}],"ind1":"0","ind2":"2"}},{"801":{"subfields":[{"a":"GR"},{"b":"\u03a0\u0391.\u0394.\u0391. - \u0392\u03b9\u03b2\u03bb\u03b9\u03bf\u03b8\u03ae\u03ba\u03b7 \u03a0\u03b1\u03bd\u03b5\u03c0\u03b9\u03c3\u03c4\u03b7\u03bc\u03b9\u03bf\u03cd\u03c0\u03bf\u03bb\u03b7\u03c2 2"},{"g":"AACR2"}],"ind1":" ","ind2":"0"}},{"852":{"subfields":[{"a":"INST"},{"b":"LIBRARY"},{"e":"19981008"},{"h":"330 K S1"},{"p":"000004990"},{"q":"000004990"},{"t":"BK"},{"y":"23"},{"z":"1"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"909":{"subfields":[{"a":"007141"}],"ind1":" ","ind2":" "}}]}
|
| geographic_facet | Ελλάδα |
| id | lib2_1/3417 |
| illustrated | Not Illustrated |
| institution | University of West Attica |
| language | English |
| physical | 244 p. 24 cm. |
| publishDate | 1990 |
| publisher | ΚΕΠΕ |
| record_format | marc |
| series | ΚΕΠΕ |
| series2 | Studies/KEPE |
| spelling | 19981001d1990 0grey0105 ba eng Personal income taxation tax responsiveness,distributional and incentive effects : the case of Greece Athens KEPE 1990 244 p. 24 cm. Studies/KEPE 1 Bibliography : p. 229-244 Studies ΚΕΠΕ 1 Φορολογία εισοδήματος Ελλάδα 330 K Μπαλφούσιας Αθανάσιος Θ. ΚΕΠΕ GR ΠΑ.Δ.Α. - Βιβλιοθήκη Πανεπιστημιούπολης 2 AACR2 INST LIBRARY 19981008 330 K S1 000004990 000004990 BK 23 1 |
| spellingShingle | Μπαλφούσιας Αθανάσιος Θ. Personal income taxation tax responsiveness,distributional and incentive effects : the case of Greece ΚΕΠΕ Φορολογία εισοδήματος Ελλάδα |
| title | Personal income taxation tax responsiveness,distributional and incentive effects : the case of Greece |
| title_auth | Personal income taxation tax responsiveness,distributional and incentive effects : the case of Greece |
| title_full | Personal income taxation tax responsiveness,distributional and incentive effects : the case of Greece |
| title_fullStr | Personal income taxation tax responsiveness,distributional and incentive effects : the case of Greece |
| title_full_unstemmed | Personal income taxation tax responsiveness,distributional and incentive effects : the case of Greece |
| title_short | Personal income taxation |
| title_sub | tax responsiveness,distributional and incentive effects : the case of Greece |
| topic | Φορολογία εισοδήματος Ελλάδα |
| topic_facet | Φορολογία εισοδήματος |