MARC
| LEADER | 00000nam0a2200000 4500 | ||
|---|---|---|---|
| 001 | 1/3387 | ||
| 035 | |l 10004265 | ||
| 100 | |a 19981001d1990 0grey0105 ba | ||
| 101 | 0 | |a eng | |
| 200 | 1 | |a The occupational choices of Greek youth |e an empirical analysis of the contribution of information and sosioecon omic variables | |
| 210 | |a Athens |c KEPE |d 1990 | ||
| 215 | |a 137 p. |d 24 cm. | ||
| 225 | 2 | |a Studies/KEPE |v 4 | |
| 300 | |a Bibliography : p. 131-135 | ||
| 410 | 0 | |t Studies |f ΚΕΠΕ |v 4 | |
| 606 | 0 | |a Νεολαία |x Επαγγελματική απασχόληση |y Ελλάδα | |
| 676 | |a 330 K | ||
| 700 | 1 | |a Κωστάκη |b Αναστασία Γ. | |
| 709 | |a ΚΕΠΕ | ||
| 710 | 0 | 2 | |a ΚΕΠΕ |
| 801 | 0 | |a GR |b ΠΑ.Δ.Α. - Βιβλιοθήκη Πανεπιστημιούπολης 2 |g AACR2 | |
| 852 | |a INST |b LIBRARY |e 19981008 |h 330 K S4 |p 000004970 |q 000004970 |t BK |y 23 |z 1 | ||
| 909 | |a 007140 | ||
Εγγραφή στο Ευρετήριο Αναζήτησης
| _version_ | 1780545241548324864 |
|---|---|
| author | Κωστάκη Αναστασία Γ. |
| author_corporate | ΚΕΠΕ |
| author_corporate_role | |
| author_facet | Κωστάκη Αναστασία Γ. ΚΕΠΕ |
| author_role | |
| author_sort | Κωστάκη Αναστασία Γ. |
| author_variant | κ α γ καγ |
| building | Campus Library II |
| collection | LIB2 Catalog |
| dewey-full | 330K |
| dewey-hundreds | 300 |
| dewey-ones | 330 |
| dewey-raw | 330 K |
| dewey-search | 330 K |
| dewey-sort | 3330 K |
| dewey-tens | 330 |
| format | Book |
| fullrecord | {"leader":"00891nam0a2200241 4500","fields":[{"001":"1/3387"},{"035":{"subfields":[{"l":"10004265"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"100":{"subfields":[{"a":"19981001d1990 0grey0105 ba"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"101":{"subfields":[{"a":"eng"}],"ind1":"0","ind2":" "}},{"200":{"subfields":[{"a":"The occupational choices of Greek youth"},{"e":"an empirical analysis of the contribution of information and sosioecon omic variables"}],"ind1":"1","ind2":" "}},{"210":{"subfields":[{"a":"Athens"},{"c":"KEPE"},{"d":"1990"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"215":{"subfields":[{"a":"137 p."},{"d":"24 cm."}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"225":{"subfields":[{"a":"Studies/KEPE"},{"v":"4"}],"ind1":"2","ind2":" "}},{"300":{"subfields":[{"a":"Bibliography : p. 131-135"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"410":{"subfields":[{"t":"Studies"},{"f":"\u039a\u0395\u03a0\u0395"},{"v":"4"}],"ind1":" ","ind2":"0"}},{"606":{"subfields":[{"a":"\u039d\u03b5\u03bf\u03bb\u03b1\u03af\u03b1"},{"x":"\u0395\u03c0\u03b1\u03b3\u03b3\u03b5\u03bb\u03bc\u03b1\u03c4\u03b9\u03ba\u03ae \u03b1\u03c0\u03b1\u03c3\u03c7\u03cc\u03bb\u03b7\u03c3\u03b7"},{"y":"\u0395\u03bb\u03bb\u03ac\u03b4\u03b1"}],"ind1":"0","ind2":" "}},{"676":{"subfields":[{"a":"330 K"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"700":{"subfields":[{"a":"\u039a\u03c9\u03c3\u03c4\u03ac\u03ba\u03b7"},{"b":"\u0391\u03bd\u03b1\u03c3\u03c4\u03b1\u03c3\u03af\u03b1 \u0393."}],"ind1":" ","ind2":"1"}},{"709":{"subfields":[{"a":"\u039a\u0395\u03a0\u0395"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"710":{"subfields":[{"a":"\u039a\u0395\u03a0\u0395"}],"ind1":"0","ind2":"2"}},{"801":{"subfields":[{"a":"GR"},{"b":"\u03a0\u0391.\u0394.\u0391. - \u0392\u03b9\u03b2\u03bb\u03b9\u03bf\u03b8\u03ae\u03ba\u03b7 \u03a0\u03b1\u03bd\u03b5\u03c0\u03b9\u03c3\u03c4\u03b7\u03bc\u03b9\u03bf\u03cd\u03c0\u03bf\u03bb\u03b7\u03c2 2"},{"g":"AACR2"}],"ind1":" ","ind2":"0"}},{"852":{"subfields":[{"a":"INST"},{"b":"LIBRARY"},{"e":"19981008"},{"h":"330 K S4"},{"p":"000004970"},{"q":"000004970"},{"t":"BK"},{"y":"23"},{"z":"1"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"909":{"subfields":[{"a":"007140"}],"ind1":" ","ind2":" "}}]}
|
| geographic_facet | Ελλάδα |
| id | lib2_1/3387 |
| illustrated | Not Illustrated |
| institution | University of West Attica |
| language | English |
| physical | 137 p. 24 cm. |
| publishDate | 1990 |
| publisher | ΚΕΠΕ |
| record_format | marc |
| series | ΚΕΠΕ |
| series2 | Studies/KEPE |
| spelling | 19981001d1990 0grey0105 ba eng The occupational choices of Greek youth an empirical analysis of the contribution of information and sosioecon omic variables Athens KEPE 1990 137 p. 24 cm. Studies/KEPE 4 Bibliography : p. 131-135 Studies ΚΕΠΕ 4 Νεολαία Επαγγελματική απασχόληση Ελλάδα 330 K Κωστάκη Αναστασία Γ. ΚΕΠΕ GR ΠΑ.Δ.Α. - Βιβλιοθήκη Πανεπιστημιούπολης 2 AACR2 INST LIBRARY 19981008 330 K S4 000004970 000004970 BK 23 1 |
| spellingShingle | Κωστάκη Αναστασία Γ. The occupational choices of Greek youth an empirical analysis of the contribution of information and sosioecon omic variables ΚΕΠΕ Νεολαία Επαγγελματική απασχόληση Ελλάδα |
| title | The occupational choices of Greek youth an empirical analysis of the contribution of information and sosioecon omic variables |
| title_auth | The occupational choices of Greek youth an empirical analysis of the contribution of information and sosioecon omic variables |
| title_full | The occupational choices of Greek youth an empirical analysis of the contribution of information and sosioecon omic variables |
| title_fullStr | The occupational choices of Greek youth an empirical analysis of the contribution of information and sosioecon omic variables |
| title_full_unstemmed | The occupational choices of Greek youth an empirical analysis of the contribution of information and sosioecon omic variables |
| title_short | The occupational choices of Greek youth |
| title_sub | an empirical analysis of the contribution of information and sosioecon omic variables |
| topic | Νεολαία Επαγγελματική απασχόληση Ελλάδα |
| topic_facet | Νεολαία Επαγγελματική απασχόληση |