Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days
| Κύριοι συγγραφείς: | , |
|---|---|
| Μορφή: | Βιβλίο |
| Γλώσσα: | English |
| Έκδοση: |
SAMS
|
| Έκδοση: | 3rd ed. |
MARC
| LEADER | 00000nam a2200000 i 4500 | ||
|---|---|---|---|
| 001 | 1/12621 | ||
| 010 | |a 0-672-30756-1 | ||
| 035 | |l 10001630 | ||
| 100 | |a 19981005d1996 0grey0105 ba | ||
| 101 | 0 | |a eng | |
| 200 | 1 | |a Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days |f Craig Arnush | |
| 205 | |a 3rd ed. | ||
| 210 | |a Indianapolis |c Sams Pub. |d c1996 | ||
| 215 | |a xxv, 832 p. |c ill. |d 24 cm. | ||
| 300 | |a Rev. ed. of: Teach yourself Borland C++ 4.5 in 21 days / Namir Clement Shammas, Craig Arnush, Edward Mulroy | ||
| 320 | |a Includes bibliographical references and index | ||
| 606 | 0 | |a C++ (Γλώσσα προγραμματισμού) | |
| 606 | 0 | |a BORLAND C++ | |
| 676 | |a 005.133 | ||
| 700 | 1 | |a Arnush |b Craig | |
| 701 | 1 | |a Shammas |b Namir Clement |f 1954- | |
| 709 | |a SAMS | ||
| 801 | 0 | |a GR |b ΠΑ.Δ.Α. Βιβλιοθήκη Πανεπιστημιούπολης 2 |g AACR2 | |
| 852 | |a INST |b LIBRARY |e 19981009 |h 005.133 ARN |p 000008207 |q 000008207 |t BK |y 23 |z 1 | ||
| 901 | |a 000054 | ||
| 909 | |b 011346 | ||
| 970 | |a ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ |b ΑΝΝΑ |z ANNA-1998-10 | ||
Εγγραφή στο Ευρετήριο Αναζήτησης
| _version_ | 1780545235339706368 |
|---|---|
| author | Arnush Craig Shammas Namir Clement 1954- |
| author_facet | Arnush Craig Shammas Namir Clement 1954- |
| author_role | |
| author_sort | Arnush Craig |
| author_variant | a c ac s n c snc |
| building | Campus Library II |
| collection | LIB2 Catalog |
| dewey-full | 005.133 |
| dewey-hundreds | 000 |
| dewey-ones | 005 |
| dewey-raw | 005.133 |
| dewey-search | 005.133 |
| dewey-sort | 15.133 |
| dewey-tens | 000 |
| edition | 3rd ed. |
| format | Book |
| fullrecord | {"leader":"01050nam a2200289 i 4500","fields":[{"001":"1/12621"},{"010":{"subfields":[{"a":"0-672-30756-1"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"035":{"subfields":[{"l":"10001630"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"100":{"subfields":[{"a":"19981005d1996 0grey0105 ba"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"101":{"subfields":[{"a":"eng"}],"ind1":"0","ind2":" "}},{"200":{"subfields":[{"a":"Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days"},{"f":"Craig Arnush"}],"ind1":"1","ind2":" "}},{"205":{"subfields":[{"a":"3rd ed."}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"210":{"subfields":[{"a":"Indianapolis"},{"c":"Sams Pub."},{"d":"c1996"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"215":{"subfields":[{"a":"xxv, 832 p."},{"c":"ill."},{"d":"24 cm."}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"300":{"subfields":[{"a":"Rev. ed. of: Teach yourself Borland C++ 4.5 in 21 days / Namir Clement Shammas, Craig Arnush, Edward Mulroy"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"320":{"subfields":[{"a":"Includes bibliographical references and index"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"606":{"subfields":[{"a":"C++ (\u0393\u03bb\u03ce\u03c3\u03c3\u03b1 \u03c0\u03c1\u03bf\u03b3\u03c1\u03b1\u03bc\u03bc\u03b1\u03c4\u03b9\u03c3\u03bc\u03bf\u03cd)"}],"ind1":"0","ind2":" "}},{"606":{"subfields":[{"a":"BORLAND C++"}],"ind1":"0","ind2":" "}},{"676":{"subfields":[{"a":"005.133"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"700":{"subfields":[{"a":"Arnush"},{"b":"Craig"}],"ind1":" ","ind2":"1"}},{"701":{"subfields":[{"a":"Shammas"},{"b":"Namir Clement"},{"f":"1954-"}],"ind1":" ","ind2":"1"}},{"709":{"subfields":[{"a":"SAMS"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"801":{"subfields":[{"a":"GR"},{"b":"\u03a0\u0391.\u0394.\u0391. \u0392\u03b9\u03b2\u03bb\u03b9\u03bf\u03b8\u03ae\u03ba\u03b7 \u03a0\u03b1\u03bd\u03b5\u03c0\u03b9\u03c3\u03c4\u03b7\u03bc\u03b9\u03bf\u03cd\u03c0\u03bf\u03bb\u03b7\u03c2 2"},{"g":"AACR2"}],"ind1":" ","ind2":"0"}},{"852":{"subfields":[{"a":"INST"},{"b":"LIBRARY"},{"e":"19981009"},{"h":"005.133 ARN"},{"p":"000008207"},{"q":"000008207"},{"t":"BK"},{"y":"23"},{"z":"1"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"901":{"subfields":[{"a":"000054"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"909":{"subfields":[{"b":"011346"}],"ind1":" ","ind2":" "}},{"970":{"subfields":[{"a":"\u039c\u0399\u03a7\u0391\u0397\u039b\u0399\u0394\u039f\u03a5"},{"b":"\u0391\u039d\u039d\u0391"},{"z":"ANNA-1998-10"}],"ind1":" ","ind2":" "}}]}
|
| id | lib2_1/12621 |
| illustrated | Illustrated |
| institution | University of West Attica |
| isbn | 0-672-30756-1 |
| language | English |
| physical | xxv, 832 p. ill. 24 cm. |
| publishDate | 1996 |
| publisher | SAMS |
| record_format | marc |
| spelling | 19981005d1996 0grey0105 ba eng Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days Craig Arnush 3rd ed. Indianapolis Sams Pub. c1996 xxv, 832 p. ill. 24 cm. Rev. ed. of: Teach yourself Borland C++ 4.5 in 21 days / Namir Clement Shammas, Craig Arnush, Edward Mulroy Includes bibliographical references and index C++ (Γλώσσα προγραμματισμού) BORLAND C++ 005.133 Arnush Craig Shammas Namir Clement 1954- SAMS GR ΠΑ.Δ.Α. Βιβλιοθήκη Πανεπιστημιούπολης 2 AACR2 INST LIBRARY 19981009 005.133 ARN 000008207 000008207 BK 23 1 |
| spellingShingle | Arnush Craig Shammas Namir Clement 1954- Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days C++ (Γλώσσα προγραμματισμού) BORLAND C++ |
| title | Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days |
| title_auth | Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days |
| title_full | Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days Craig Arnush |
| title_fullStr | Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days Craig Arnush |
| title_full_unstemmed | Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days Craig Arnush |
| title_short | Teach yourself Borland C++ 5 in 21 days |
| topic | C++ (Γλώσσα προγραμματισμού) BORLAND C++ |
| topic_facet | C++ (Γλώσσα προγραμματισμού) BORLAND C++ |